Rozpoczęcie sezonu skalnego

news_201404071

12-13 kwietnia – Mirów. Wiadomo że sezon nigdy się nie kończy, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby go symbolicznie rozpoczynać i kończyć.
Zapraszamy na integracyjno-porządkowy weekend w skałach. Wszystkich, tych którzy już nie raz tam byli oraz tych którzy jeszcze w skałach się nie wspinali.
Mirów to „nasz łódzki rejon”, więc pokażmy że umiemy o niego zadbać.
Skały Mirowa odwiedza duża liczba wspinaczy i turystów, którzy nie zawsze pozostawiają po sobie porządek.
Plan jest następujący: sprzątamy skały i teren pod nimi, wspinamy się, a wieczorem przy ognichu wcinamy karkówkę, kiełbachę i takie tam jeszcze inne…
Będzie też mini kurs skałkowy czyli przypomnienie technik asekuracyjnych przy wspinaniu na własnej asekuracji i na drogach obitych.
Tylko dla osób po kursach skałkowych – BĘDZIEMY PRZYPOMINAĆ A NIE UCZYĆ!
Będą konkursy z nagrodami i dużo satysfakcji z dobrej roboty 🙂
Mamy nadzieję że ten wyjazd zaktywizuje wszystkich którzy zapomnieli jak bezpiecznie wspinać się w skałach i pomoże Wam znaleŸźć partnera wspinaczkowego na sezon.

STRATOSFERA – http://stratosfera.org
ŁÓDZKI KLUB WYSOKOGÓRSKI – http://lkw.org.pl
i NASZE SKAŁY – http://naszeskaly.pl
ZAPRASZAJĄ.

12 kwietnia w sobotę o godzinie 11:00 spotykamy się na parkingu w Mirowie („Z” na mapce). Przed przyjazdem na miejsce zbiórki należy wpisać się do książki wyjœć wspinaczkowych u Sołtysa („S” na mapce). Strzałka czerwona to wjazd do Mirowa od strony Niegowej, strzałka pomarańczowa to wjazd od strony Kotowic.
Na parkingu wstępnie dzielimy się sprzętem i zadaniami i udajemy się na koniec skał pod Skałę Z Grotą.

news_201404070
My będziemy mieli worki na œmieści i trochę narzędzi.
Potrzebne będą rękawiczki do pracy (zbieranie œśmieci, wycinanie krzaków, wyrównywanie terenu) i w miarę możliwości narzędzia takie jak: piła ręczna, sekator, saperka. Zabierzcie co możecie. Szpej w skały i liny oczywiœście też należy wziąć.
Do zobaczenia

Luty 2024
P W Ś C P S N
« Sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829