instruktorzy

Tomasz Antecki

TA

Urodziłem się w Łodzi w 1973 r. Przygodę ze wspinaczką rozpocząłem w 1999 r. kursem skałkowym organizowanym przez ŁKW. Od tego czasu wspinam się w wielu różnych rejonach świata. Lubię wspinać się zarówno w skałach, jak i górach, po drogach sportowych oraz na własnej asekuracji. Czerpię przyjemność ze wspinania się w każdym rodzaju skały wapieniu, granicie, piaskowcu a nawet polskim „mydle”.
W 2004 r. ukończyłem kurs ekipera PZA. Od tej pory, co roku zajmuję się wymianą asekuracji i prowadzeniem nowych dróg w skałach Mirowa i Podlesic. Wymieniłem stałą asekurację na kilkudziesięciu drogach Podlesic, Mirowa i Rożnowa, oraz jestem autorem kolejnych kilkudziesięciu dróg w Hejszowinie i na Jurze.
Biorę udział w organizacji zawodów wspinaczkowych na sztucznych ścianach we wszystkich konkurencjach. Jestem jednym z organizatorów i pomysłodawców zawodów Boulderselekcja organizowanych przez ŁKW. Brałem też udział w kilkunastu wspinaczkowych zawodach sportowych, jednak bez większych sukcesów.
Od 2005 roku jestem instruktorem w Centrum Wspinaczkowym Stratosfera.
W 2006 r. ukończyłem kurs sędziego PZA.
Od 2007 r. jestem instruktorem sportu o specjalności wspinaczka sportowa. W 2008 r. ukończyłem kurs konstruktora dróg PZA.
Od 2010 r. jestem instruktorem wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.

Kontakt: tomek.antecki@gmail.com , tel. 609 487 364

Zapraszam wszystkich do udziału w kursach skałkowych.

Rafał Mockałło (Sak)

Swoją przygodę ze wspinaczką rozpocząłem w 1997 roku, kiedy z grupą przyjaciół po raz pierwszy trafiłem w skały Jury Krakowsko- Częstochowskiej. W 2001 roku ukończyłem kurs skałkowy i tatrzański, oba zorganizowane przez Łódzki Klub Wysokogórski.
Początkowe hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu zaczęło przeradzać się w prawdziwą pasję i sposób na życie.
Od 2004 roku zawodowo zajmuję się wspinaniem – kieruję Centrum Wspinaczkowym Stratosfera, szkolę na ściance i w skałach, prowadzę zajęcia z dziećmi i dorosłymi.
Aktywnie działam w środowisku wspinaczkowym – jestem członkiem zarządu ŁKW, trenerem sekcji juniorów klubu oraz prowadzę sekcję AZS Politechniki Łódzkiej. Organizowałem wiele edycji zawodów wspinaczkowych oraz wyjazdów i obozów w różnych rejonach Polski i Europy.
Od 1999 roku jestem instruktorem ZHP oraz pomysłodawcą, założycielem i szefem Harcerskiego Klubu Górskiego działającego przy Komendzie Chorągwi Łódzkiej.
Najbardziej lubię się wspinać w skałach, po długich sportowych drogach.

Ewa Grzeszczak

Pasjonuję się wspinaniem od czasów szkoły średniej. Swoją przygodę ze wspinaniem rozpoczynałam pod okiem świetnych instruktor PZA Tomka Anteckiego oraz Rafała Mockałło. Od kilku lat wspinam się w wielu rejonach na terenie Europy. Wspinanie na panelu traktuję jako formę przygotowania do realizacji celów wspinaczkowych w skałach. Kurs instruktorska sportu o specjalności wspinaczki sportowej, a także liczne wyjazdy oraz  rozwijanie umiejętności zaowocowały zbiorem doświadczeń którymi staram się dzielić z moimi kursantami i uczestnikami prowadzonych przeze mnie zajęć.
Kontakt: grzeszczakewa@gmail.com , tel 516 993 089

Klaudia Mikołajczyk 

Instruktor wspinaczki sportowej. Swoją przygodę ze wspinaniem zaczęłam 12 lat temu  i od tego czasu nieustannie rozwijam swoje umiejętności wspinaczkowe.
W 2018r. udało mi się zdobyć brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce na czas. Jestem miłośniczką wszelkiej formy ruchu! Zawodniczo zajmowałam się skimboardingiem oraz biegami z przeszkodami, startowałam również w Mistrzostwach Polski w łucznictwie.
Ukończyłam następujące kursy:

  • Kurs instruktora sportu wspinaczki sportowej 
  • Kurs trenera personalnego: Personal Training Academy (PTA)
  • Kurs Instruktora biegów przeszkodowych OCR
  • Szkolenie blackroll: „Prewencja urazów układu ruchu w sporcie”
  • Szkolenie mobility: „Korekta i poprawa wzorców ruchowych”
  • Kurs: „Intro Kettlebell Hardstyle”

Rafał Jankowski

Jestem instruktorem sportu o specjalności wspinaczka sportowa od 2016roku, drwalem oraz arborystą. Od 2007 roku zacząłem swoją przygodę ze wspinaniem na strotosferze. Preferuje wspinaczkę skałkowa po drogach sportowych jak i wielowyciagowych. W swojej karierze prowadziłem drogi o trudności VI.5 i 8a RP,VI.3+ i 7c/c+ OS.

Kuba Okrojek

Instruktor wspinaczki sportowej od 2014. Przygodę z liną zaczął 12 lat temu w Podlesicach pod czujnym okiem instruktora Rafała Saka (teraz Mockałło). Miłośnik Machovskich baldów i krawądek w lekkim przewieszeniu. Życiówka z liną 7b, w Polsce VI.4, bouldering 7c+. Poznacie go po różowej koszulce i uśmiechu na twarzy 🙂

Paweł Walczak

Wspinam się od 2010 roku. Początkowe weekendowe hobby przerodziło się w pasję mojego życia. Uprawnienia Instruktora wspinaczki sportowej uzyskałem w 2017 roku. Od tego czasu jestem czynnym instruktorem prowadzącym sekcje wspinaczkowe oraz szkolącym zarówno w skałach jak i na sztucznych ściankach wspinaczkowych.
Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywałem w naszych rodzimych skałach jury krakowsko-częstochowskiej ale również w wielu rejonach skalnych i górach Europy.
Jako członek zarządu Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego aktywnie działam na rzecz popularyzacji wspinania i integrowania środowiska wspinaczkowego poprzez między innymi organizację zawodów wspinaczkowych. 
W czasie kursów przekazuje kursantom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczniej wspinaczki, etyki wspinaczkowej jak i historii wspinania.
Zachęcam do odwiedzenia mojego profilu instruktorskiego na FB gdzie można mnie poznać znacznie lepiej.  
Kontakt:  e-mail: instruktorpawelwalczak@gmail.com , telefon: 662 234 744