Tomasz Antecki

 

TA

Urodziłem się w Łodzi w 1973 r. Przygodę ze wspinaczką rozpocząłem w 1999 r. kursem skałkowym organizowanym przez ŁKW. Od tego czasu wspinam się w wielu różnych rejonach świata. Lubię wspinać się zarówno w skałach, jak i górach, po drogach sportowych oraz na własnej asekuracji. Czerpię przyjemność ze wspinania się w każdym rodzaju skały wapieniu, granicie, piaskowcu a nawet polskim ?mydle?.
W 2004 r. ukończyłem kurs ekipera PZA. Od tej pory, co roku zajmuję się wymianą asekuracji i prowadzeniem nowych dróg w skałach Mirowa i Podlesic. Wymieniłem stałą asekurację na kilkudziesięciu drogach Podlesic, Mirowa i Rożnowa, oraz jestem autorem kolejnych kilkudziesięciu dróg w Hejszowinie i na Jurze.
Biorę udział w organizacji zawodów wspinaczkowych na sztucznych ścianach we wszystkich konkurencjach. Jestem jednym z organizatorów i pomysłodawców zawodów Boulderselekcja organizowanych przez ŁKW. Brałem też udział w kilkunastu wspinaczkowych zawodach sportowych, jednak bez większych sukcesów.
Od 2005 roku jestem instruktorem w Centrum Wspinaczkowym Stratosfera.
W 2006 r. ukończyłem kurs sędziego PZA.
Od 2007 r. jestem instruktorem sportu o specjalności wspinaczka sportowa. W 2008 r. ukończyłem kurs konstruktora dróg PZA.
Od 2010 r. jestem instruktorem wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.

Kontakt: tomek.antecki@gmail.com , tel. 609 487 364

Zapraszam wszystkich do udziału w kursach skałkowych.